Umělý kámen využití

Umělý kámen a jeho využití

Kuchyně

ČISTOTA,FUNKČNOST A MODERNÍ DESIGN
Kuchyně může být naší vizitkou a výmluvně vyjadřovat náš vztah ke svému domovu a světu kolem nás. Rozsah témat je opravdu široký – od minimalistické, všeukrývající elegance až po řešení určená pro nadšené kuchaře, kdy je klíčové vybavení kuchyní okatě vystavováno na odiv a oslavováno. Díky své trvale moderní osobitosti je možno umělý kámen použít v jakémkoliv stylu kuchyňského designu. Materiál umožňuje propojit dřezy s pracovními stoly či panely stěn bez viditelných spár, čímž nabízí esteticky harmonická a funkčně hodnotná řešení, jejichž významnou výhodu představuje zajištění maximální hygieny.

 

Koupelna

POHODA, ELEGANCE A TRVANLIVOST
Žádný prostor se ve sféře bydlení nemění tak rychle a zásadně jako koupelna. Mnohými je považována za útočiště, dovolující uniknout z každodenního života a zažít pár okamžiků vzácného klidu. Ve vývoji koupelen může umělý kámen sehrát podstatnou roli. Díky své tvarovatelnosti, rozsáhlé paletě barev a příjemnému povrchu může nádherně přispět k rituálům očisty těla, péče o zdraví a revitalizace. Jeho odolnost vůči zašpinění, poškrábání, plísním a houbám z něj navíc činí velmi praktický a hygienický materiál.

 

Příprava jídel

SNADNÁ ÚDRŽBA, ČISTOTA A VKUS
Při přípravě jídel či jejich konzumaci neexistují žádné alternativy pro čistotu, která musí být vždy nejlepší. Hygienické, trvanlivé a funkční vlastnosti činí z umělého kamene ideální volbu pro říše, ve kterých kraluje jídlo. Vezmeme-li v úvahu jiný pohled, kombinace barvy, textury a tvaru je základním pilířem pro vytvoření přitažlivého a smyslového celku. Neporézní materiál, který je příjemný na dotek a je bez viditelných spojů, vzbuzuje důvěru a spolehlivost a snadno se udržuje. Podpora čistého prostředí, nejedovatost, univerzálnost, odolnost a opravitelnost – to všechno tento materiál splňuje. Co dalšího je vyžadováno od materiálu pro vytvoření moderního, elegantního a praktického prostoru, ve kterém dominuje jídlo?

 

Design

FLEXIBILITA, PODDAJNOST A ZPRACOVATELNOST
Když se představivost setká s poddajností umělého kamene, lze zhmotnit i ty nejméně předpokládané výsledky. Přirozená kompaktnost tohoto materiálu a možnost jeho tvarování, vyřezávání nebo rytí a kombinace s jinými materiály umožňuje uskutečnit nové perspektivy u sedacích souprav, stolů, regálů na knihy, skříněk a mnoha dalších dílů. Díky trojrozměrnému formování s křivkami, ostrými rohy a základními tvary, které dává význam slovu tvar, představuje umělý kámen čisté plátno toužící po někom, kdo mu vdechne svůj život.

 

Materiál použitelný i naruby

INOVACE, TRVANLIVOST A NEODOLATELNOST
Ať už je umělý kámen použit jako vnější obkladový materiál nebo vnitřní dekorace, při použití na svislých plochách umožňuje designérům volit čisté linie a tvůrčí řešení. Vize, která stála za jednou z nejzákladnějších lidských potřeb, úkryt, právě vstoupila do nové éry. Trvanlivý umělý kámen, odolný proti povětrnostním vlivům, může být použit pro obložení vnější strany budov, jakož i pro nesčetné aplikace v jejich interiéru. Díky kombinaci vysoké výkonnosti s elegantním estetickým dojmem a mimořádnou univerzálností použití odkrývá umělý kámen výhled novým designérským možnostem.

 

Obchody

POZVÁNÍ, OSOBITOST A STRUKTUROVANOST
Prostředí obchodů lze připodobnit k divadlu. Za pomoci světla, materiálů, barev a povrchových úprav musí být postaveno to správné jeviště. Povrch umělého kamene přirozeně přitahuje lidský dotek. Homogenní a průhledný materiál je možno jednoduše zpracovat do jakékoliv formy, naleptat pro předvedení loga nebo podsvítit pro větší dramatičnost. Víceúčelový umělý kámen je vhodný pro přední výklady obchodů, značení i obložení stěn, výkladní skříně, pulty a pokladny v téměř každém maloobchodě. Využijte nekonečné designérské možnosti produktu umělého kamene a vytvořte smyslové lákadlo z hladkých textur, vábivých barev, nadpozemských světelných efektů, pozoruhodné dekorace a čisté inspirace.

 

Osvětlení

JASNOST, ZÁŘIVOST A LESK
Umělý kámen, který je v určitých barvách a tloušťkách průhledný, odhalí na světle svůj plný lesk a hloubku. Tato vlastnost dovoluje umělému kameni vytvářet nejen osvětlení jako ve vzdušném pokoji, ale také smyslně tvarovaná svítidla, dramaticky nasvícený nábytek a svítící předměty s dech beroucím rozsahem povrchových efektů. V nedávné době byla uvedena řada DuPont™ Corian® Illumination Series, nabízející velký výběr barev s vyšší průhledností, která přináší ještě větší prostor pro kombinování materiálu DuPont™ Corian® s úžasnými možnostmi prosvětlení.

 

Kanceláře

TRVANLIVOST, ERGONOMIKA A SNADNÉ ČIŠTĚNÍ
Pracovní plochy jsou nedílnou součástí pracovního života. Plochy sloužící jako místa pro odkládání předmětů všeho druhu musí být příjemné na dotek a také přispívat k vytvoření vhodné atmosféry pro kreativní myšlení. Vzájemnou součinnost mezi spolupracovníky zprostředkovává fyzické prostředí – přátelský, pevný, pěkný a trvanlivý materiál, který je navíc ergonomicky tvarovatelný, je klíčovým prostředkem pro podporu zdravého pracovního prostředí a povzbuzení týmového ducha. Barva může také ovlivňovat náladu a produktivitu. Umělý kámen je nabízen v širokém spektru barev, ze kterých je možno si vybrat, a přesto přináší rovněž moderní přístup a je dostatečně pevný na to, aby odolal každodenní náročnosti života v kanceláři. Umělý kámen, který je vhodný pro všechny typy ploch – od psacích stolů přes stoly v zasedacích místnostech po kuchyňské plochy, nepropouští skvrny od inkoustu či kávy a vyznačuje se snadným čištěním.

 

Péče o zdraví

HYGIENICKÝ MATERIÁL, PŘÍJEMNÝ NA DOTEK
Žijeme v éře nepředvídatelných lékařských pokroků, kde neexistuje nic vzácnějšího než zdraví. Netoxický a neporézní umělý kámen, který je také příjemný na dotek, nabízí vlastnosti, které z něj činí výtečný materiál pro zdravotnická prostředí – od operačních sálů přes prostory příjmu nemocných po koupelny pacientů a laboratoře. Tento materiál, který se vyznačuje výjimečně snadným čištěním a údržbou a je spojen způsobem, který vytváří funkční bezešvé plochy, nepodporuje růst hub, plísní či baktérií, čímž snižuje riziko křížových infekcí a chorob vyskytujících se v nemocnicích. Je možné jej jednoduše vytvarovat do ergonomického designu tak, aby např. bezpečně vyhovoval pohybu invalidních vozíků. Jeho barevná paleta v neposlední řadě pomáhá vytvářet útulné prostředí, kde se mohou zdravotní pracovníci i pacienti cítit příjemně.

 

Veřejné prostory

UVÍTÁNÍ, INOVACE
Muzea, nákupní centra, letištní haly, místa pro shromažďování – pro všechny tyto prostory se umělý kámen perfektně hodí. Jeho vysoká životnost a možnost opravy umožňují neustálé používání a dovolují i občasné zneužití. Naopak jeho krása, flexibilita designu a široké barevné spektrum dovoluje designérům dodat jedinečnost.

 

Doprava

ODOLNOST, ČISTOTA A PŘIZPŮSOBENÍ INDIVIDUÁLNÍM POTŘEBÁM
Prostředí námořní dopravy mohou být testovacím místem odolnosti námořníků i materiálů. I ve fascinujícím světě nádherných jachet a luxusních plaveb je vysoká trvanlivost stejně důležitá jako překrásný tvar a povrchová úprava. Umělý kámen je možno uříznout, vytvarovat a spojit tak, aby přesně vyhovoval kompaktním prostorům a lodích a zanechal unikátní, individuální otisk charakterizující identitu majitele lodi nebo lodní společnosti. Tento vodotěsný a přirozeně nepropustný materiál, odolný vůči extrémním klimatickým vlivům, je vhodný pro velmi namáhané vnitřní plochy na výletních lodích, trajektech, luxusních jachtách, námořních plavidlech, hausbótech, mořských ropných plošinách, plachetnicích či motorových člunech.

 

Hotely

PŘITAŽLIVÁ IDENTITA
Osobní cesty za prací v současnosti zaujímají klíčové místo v celosvětové ekonomice. Když cestujeme, hledáme nový domov, který by se podobal tomu stálému. Vyžadujeme dokonalost založenou na vyspělých technologiích, která ale musí být pohodlná. Snadno čistitelný a trvanlivý umělý kámen, dostupný v rozmanité paletě barev, který je navíc příjemný na dotek, představuje důvěryhodného partnera pro hotelnictví. Ať už je použit pro vytvoření identity hotelu prostřednictvím jeho koupelen, horních desek stolů v pokojích pro hosty nebo pultu na recepci, na jeho výkonnost je možno se každý den spolehnout. Jeho pevnost, trvanlivost a absence viditelných spojů jsou zárukou snadné údržby a hygieny.

 

Inteligentní povrchy

AUTOMATIZACE DOMOVŮ
Rozhraní mezi člověkem a materiálem získává nový rozměr. Nyní můžeme digitálně ovládat svůj nábytek a zařízení v našich domovech. Schopnost integrování dotykových senzorů do umělého kamene umožňuje designérům experimentovat s jedinečným druhem interakce v mnoha prostředích. Dotkněte se desky s hedvábně hladkým povrchem z umělého kamene, která umí rovněž reagovat na vaše příkazy. Umělý kámen umožňuje designérům vytvářet esteticky líbivé, reakční plochy, které slouží lidskému druhu v jeho neustále se vyvíjejících možnostech.

blank
blank
blank
blank